Mynářova snaha shořela


Vratislav Mynář je v poslední době za svoji ochranu prezidenta republiky terčem mnoha útoků. V tomto světle pak zaniká jeho velmi vřelý vztah k fotbalu. A tak kromě zdraví prezidenta republiky Mynáře trápí i neutěšené výsledky národního týmu, který se opět nekvalifikoval na mistrovství světa.

Po dohodě se svým šéfem se vydal na tajnou misi do pořadatelské země světového šampionátu Kataru a pokusil se vyjednat pro naše fotbalisty volnou kartu. Bohužel, katarský emír žádost odmítl, ale vzhledem k dlouhodobě příznivým vztahům se zástupci arabské monarchie rozhodli kompenzovat finanční újmu na neúčast na mistrovství velkorysým darem formou vstupenek v hodnotě několika milionů korun.

Protože prezidentův kancléř nemá bezpečnostní prověrku, rozhodl se vstupenky uschovat ve svém penzionu v Osvětimanech. Naneštěstí se o tomto kroku dozvěděla italská cosa nostra, která velmi podobně trpí neúspěchem národního týmu a jeho absencí v Kataru. Proto vyslala své nejlepší agenty, aby pod nenápadnou záminkou zkratující skartovačky podpálili Mynářův penzion, tím zmizí vstupenky a královský emír dostane novou šanci se rozhodnout, komu vyjde vstříc. S čím Mynář ale vůbec nepočítal, je milost prezidenta Zemana pro italské agenty, naše právo nezná místo jejich zaměstnání, a tak je osvobodil v plném rozsahu. Tím ovšem přišel Mynář o možnost vyplacení pojistky a zbyly mu pouze oči pro pláč a stíhání z neoprávněně čerpané dotace na vyhořelý penzion.


Velký fotbalový comeback, Šmicer výběrem překvapil

Kometa Brno bez nové haly

Slávistická půjčka Spartě

Jiří Kejval předá olympijské vyznamenání Si Ťin-pchingovi


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)