Kometa Brno bez nové haly


Brněnští hokejisté dlouho rozdávali radost svým fanouškům předními umístěními v lize, jejich návštěvnost patřila k největším v lize. Jak to tak bývá, po masopustu přichází půst, a tak o semifinále hokejové ligy mohou brněnští hráči bojovat pouze na počítačových simulátorech.

Zklamání je vidět i na zástupcích města, kteří slibovali hokejistům nový sportovní svatostánek. Po další nevydařené sezoně již tradičně otáčí, nutno dodat, že angažmá majitele klubu Libora Zábranského u hokejového národního týmu důvěryhodnosti nepřidá, těžko může být hlavním stavebním dozorem, a ještě řídit Kometu i reprezentaci.

Sportovní příznivci ale truchlit nemusí, podle brněnské primátorky Vaňkové se prostředky přesunou na novou basketbalovou halu, která by měla nahradit investiční akci zimního stadionu. Basketbalisté a basketbalistky se trvale pohybují v popředí národních soutěží a mnoho reprezentantů má právě brněnské kořeny, proto lze jen těžko rozporovat účelnost tohoto rozhodnutí. Hokejisté tak i nadále zůstanou na své základně haly Rondo.


Slávistická půjčka Spartě

Jiří Kejval předá olympijské vyznamenání Si Ťin-pchingovi

Krasobruslení vyloučené z olympijských her


Na Letné se rozšířila sportovní nabídka

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)