Jiří Kejval předá olympijské vyznamenání Si Ťin-pchingovi

Prach ještě nestihl usednout na výsledkové listiny nedávno skončených zimních olympijských her v Pekingu a celý svět řeší daleko závažnější problémy, než jsou sportovní klání.

Díky internetu máme možnost číst nejnovější informace ze všech médií. Mezi nimi nezapadla zpráva o hrdinském postoji nejvyššího čínského představitele Si Ťin-pchinga. Podle nejnovějších zpráv dokázal během osobního setkání v ruským prezidentem Vladimirem Putinem před slavnostním zahájením olympiády oddálit zahájení ruské vojenské invaze na Ukrajinu po dobu konání her.

Vedení Mezinárodního olympijského výboru ocenilo mírové jednání Si Ťin-pchinga a rozhodlo se mu udělit řád Pierra de Coubertina za přínos pro olympijské myšlenky. Předáním vyznamenání byl pověřen předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, aspirující v nadcházejících volbách na post místopředsedy MOV.

Problémem může být postoj samotného Si Ťin-pchinga, který je zklamán z řeči předsedy MOV Thomase Bacha při závěrečném ceremoniálu. Ze zdrojů blízkých čínské straně vyplývá zklamání z málo vysloveného obdivu vůči pekingským pořadatelům ve srovnání se závěrečnou řečí Thomase Bacha při ukončení her v Soči před osmi lety a jeho projevené náklonosti k Putinovi a Rusku.

Krasobruslení vyloučené z olympijských her


Na Letné se rozšířila sportovní nabídka


Jiří Kejval odchází do diplomatických služeb

Sokolové vrací své heslo do praxe


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)