Na Letné se rozšířila sportovní nabídka


Kdo očekával od vstupu majitele fotbalové Sparty do anglického klubu West Ham United velké věci, nemůže být zklamán. Na Letné se dějí věci. Famózní vítězství v pohárovém zápasu na půdě historického rivala Slavie je jen jedním střípkem.

Další dva matné zápasy na vlastním stadionu pak mají několik objektivních důvodů, kromě evidentní nízké kvality hráčského kádru způsobené hlavně psychickým tlakem mediální kampaně kole jakési epidemie koronaviru je objektivním problémem i stav trávníku. Jeho kvalita se neřeší poprvé, nicméně jeho současný stav je opravdu extrémní.

Důvěrně se podařilo zjistit, co je příčinou letenského oraniště. Kromě fotbalistů jej totiž využívá také přítelkyně majitele klubu Anička Kellnerová. Té se blíží start nové parkurové sezony a v České republice není vhodnější arény pro náročnou přípravu závodních koní, než je právě letenský fotbalový svatostánek.

Správce stadionu pak sice dělá, co může, ale stoprocentní kvalitu trávníku zaručit nemůže. Pro fotbalisty má být vysvobozením slib Křetínského, že po začátku sezony nechá vyměnit celý trávník. Poznámky kverulantů, že hotelový komplex vedle stadionu také plánoval a zatím to vůbec nevypadá, že by základová jáma rychle zmizela, byly rychle potlačeny. Zatím přeci mohou fotbalisté vítězit na hřištích soupeřů.

Jiří Kejval odchází do diplomatických služeb
Sokolové vrací své heslo do praxe

Historický primát českého hokeje


Český olympijský výbor vykoupil čínské státní vlajky

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)