Krasobruslení vyloučené z olympijských her


Právě skončené zimní olympijské hry přinesly několik událostí, které se staly symboly největšího sportovního svátku roku. Uměle zasněžené sjezdovky a běžkařské tratě, katastrofický nedostatek oficiálních maskotů, což zrovna v Číně hodně překvapilo.

Neslavným symbolem se stal krasobruslařský skandál, který začal propukat odložením medailového ceremoniálu týmové soutěže. Najevo vyšel pozitivní výsledek dopingové kontroly jedné z nejzářivějších hvězd současného krasobruslení Kamily Valijevové, aspirantky na zisk zlaté medaile. V souvislosti s vyšetřováním celého případu se veřejnost začala dozvídat o nelidských tréninkových metodách ruské trenérky Eteri Tutberidzeové.

Korunu všemu nasadila její reakce na konečné čtvrté místo mladičké sportovkyně, který otřásl dokonce i velkým zastáncem Ruska Thomasem Bachem, předsedou Mezinárodního olympijského výboru. Ale ani on nečekal silnou ofenzívu organizací pro dodržování lidských práv, podporovanou organizacemi za práva zvířat.

Požadují okamžité vyškrtnutí krasobruslení z programu olympiády, protože MOV není schopen zajistit důstojnou přípravu závodníků, tím pádem poručení vlastního základního právního bodu – Charty. A porušení Charty je nejhorším možným skutkem. Na příštím zasedání pléna MOV se bude hlasovat o osudu tradičního zimního sportu, podle hlasů ze zákulisí je výsledek zatím jasný, krasobruslení bude již v Itálii nahrazeno jiným sportem, který projeví dostatečný zájem.   

Na Letné se rozšířila sportovní nabídka


Jiří Kejval odchází do diplomatických služeb

Sokolové vrací své heslo do praxe


Historický primát českého hokeje


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)