Slávistická půjčka Spartě

Fotbalová Slavie je na vlně, a to nejen sportovní. Daří se jí ekonomicky, její humanitární akce pro Ukrajinu jsou příkladné. Ani ten nejskalnější fanoušek však nečekal další pomoc, a to sparťanskému arcirivalovi.

S blížící se nadstavbovou částí a možností, že pražské derby se bude hrát na Letné, přišlo vedení sešívaných s velkorysou nabídkou. Letenskému klubu zaplatí okamžitou výměnu trávníku a do konce sezony zapůjčí svého experta na údržbu hrací plochy. Stav sparťanského trávníku je opravdu žalostný, horší v celé lize najdete snad pouze v Jablonci nad Nisou.

Šéf Slavie Tvrdík si od pomoci slibuje eliminaci zranění vinou téměř neregulérního hřiště a paradoxně i zlepšenou hru samotné Sparty. Tvrdík si velmi přeje návrat sportovní formy kdysi železné Sparty, aby dokázala brát body slávistickým konkurentům v boji o fotbalový titul a urychlila rozhodnutí o králi ligové sezony.

Nad nabídkou sparťané zatím váhají, zejména sportovní ředitel Tomáš Rosický. Ten se obává, že na kvalitním hřišti by se mohla ještě více projevit fotbalová nemohoucnost některých fotbalistů, které do klubu přivedl. Proto navrhuje zhoršit kvalitu trávníku i na tréninkových hřištích na Strahově, aby tým v mistrovských zápasech nebyl překvapený, na jakém hřišti musí hrát.

Jiří Kejval předá olympijské vyznamenání Si Ťin-pchingovi

Krasobruslení vyloučené z olympijských her

Na Letné se rozšířila sportovní nabídka


Jiří Kejval odchází do diplomatických služeb

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)