Velký fotbalový comeback, Šmicer výběrem překvapil


Už po skončení kvalifikační skupiny o postup na mistrovství světa bylo jasné, že dny Jaroslava Šilhavého na lavičce národního týmu jsou sečtené. Nic na tom nezměnilo ani sympatické vystoupené v barážovém utkání ve Švédsku, kde mnohými odepisovaný tým překvapil a domácím byl víc než statečným protivníkem.

Celu dobu se šuškalo, že se novým trenérem stane Ivan Hašek, jenž s výběrem Libanonu nedokázal uspět ve své skupině a bude volný. Spekulace o to živější, že spolu s nově jmenovaným šéfem sportovní rady fotbalového svazu Vladimírem Šmicerem mají z práce v čele svazu společnou zkušenost. Bývalý útočník Liverpoolu však překvapil prohlášením, ve kterém sebekriticky přiznává, jak již jednou svaz přivedli na buben a tím jej hodili do chřtánu Miroslava Pelty, který pak svaz zachraňoval až do roztrhání vlastního těla. A tudíž stačí, když se vrátil Šmicer.

 A kdo že bude novým trenérem?

Jeho jméno nebylo ani na tabuli sázkových kanceláří. Do kanceláře na Strahově se vrátí Petr Rada, fotbalová asociace ho poměrně levně vykoupí z kontraktu v Jablonci. Podle Šmicera přichází velké trenérské zkušenosti a hlavně emoce, které v poslední době na lavičce týmu výrazně chyběly. Rada je díky přestupové politice Jablonce zvyklý na často měnící se sestavu týmu, navíc je slovy Pelty nízkonákladový. A i to je argument, na který současný fotbalový bos Petr Fousek musí slyšet, v rozpočtu svazu odměna za postup na mistrovství světa výrazně chybí.  


Kometa Brno bez nové haly

Slávistická půjčka Spartě

Jiří Kejval předá olympijské vyznamenání Si Ťin-pchingovi

Krasobruslení vyloučené z olympijských her


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)