Lewandowski místo Krmenčíka do Slavie


Bayern Mnichov prožívá jednu ze svých nejhorších sezon v poslední dekádě. Nový trenér Julian Nagelsmann musí řešit kromě sportu i problémy s opakujícím se výskytem koronaviru v hráčské kabině nebo končící smlouvy opor klubu.

Bayern vévodí nelichotivému žebříčku klubů, ze kterých odešli opory bez finanční náhrady z důvodu ukončení platnosti smlouvy. Kontrakty totiž končí pilířům kádru Manuelu Neuerovi, Mathiasi Müllerovi, Serge Gnabrymu a příští sezonu Robertu Lewandowskému.

Kolem nejlepšího světového střelce krouží věhlasné kluby. Polský snajpr se však rozhodl velmi překvapivě. Přijde posílit tým úřadujícího českého mistra Slavie, ve kterém nahradí Michaela Krmenčíka, který během sezony nepřesvědčil a bude se muset vrátit zpět do Belgie. Lewandowski má pro své rozhodnutí spoustu důvodů. Chce překonat počet branek, které vstřelil legendární Pepi Bican a česká liga se jeví jako jedna z nejvhodnějších. Jako malý kluk si Robert zamiloval Prahu při televizních přenosech cyklistického Závodu míru. Lewandowského poradce Pini Zahavi má navíc část svých podnikatelských aktivit v Číně, se kterými mu aktuálně pomáhá slávistický šéf Jaroslav Tvrdík.

Z této sféry také pochází finanční zdroje, kterými bude bombastický přestup financován. Působení Lewandowského v naší lize bude přínosem pro celý fotbal, okamžitě stoupla poptávka po nákupu televizních práv, a to několikanásobně. To pomůže našim ekonomicky ohroženým klubům, není tajemstvím, že například Jablonec nebo Plzeň se kymácí nad propastí existenčního zániku a jakákoliv finanční injekce přijde vhod.

Pražský maraton odložen

Mynářova snaha shořela

Velký fotbalový comeback, Šmicer výběrem překvapil

Kometa Brno bez nové haly


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)