Pražský maraton odložen


Nejpopulárnější český dálkový běh, Volkswagen Maraton Praha se ocitl ve velkých problémech kvůli svému termínu. Již tradičně se koná druhý květnový víkend, bohužel události posledních týdnů toto datum naprosto zdiskreditovaly.

Uvědomují si to i pořadatelé, pro které je situace na Ukrajině již druhým zásahem, poprvé museli ustoupit od použití písmene Z jako propagaci Emila Zátopka během Sportissimo půlmaratonu před dvěma týdny. Shromáždění většího počtu lidí v den oslav konce druhé světové války by mohlo zavdat příčinu k nepříjemným konfliktům mezi diváky, proto se náš nejvýznamnější maraton přesune na 6. července, který je státním svátkem na památku upálení Mistra Jana Husa.

Uctění boje za pravdu tak symbolicky připomene kromě Zátopka i dalšího českého atleta Evžena Rošického, který byl popraven nacisty během hyedrichiády. Prázdninami vyprázdněná Praha navíc slibuje méně konfliktu s obyvateli při omezeních, vyplývajících z potřeb vytyčení 42 km dlouhé trati.


Mynářova snaha shořela

Velký fotbalový comeback, Šmicer výběrem překvapil

Kometa Brno bez nové haly

Slávistická půjčka Spartě

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)