Velká cena Brna bude!!!


Úterní poprava populární Velké ceny Brna, která se uskutečnila téměř v přímém přenosu během zasedání brněnského zastupitelstva, spustila obrovskou diskuzi a také vlnu podpory největšímu motoristickému podniku na našem území.

Příznivci motorek bombardují všechny zúčastněné strany, aby se závody uskutečnily i příští rok. Ten největší problém se, jak se zdá, podaří vyřešit poměrně elegantně.

Národní sportovní autorita Autoklub ČR totiž v týdnu vyhlásil mimořádnou akci. Tento spolek, kdysi vykazující přes 200.000 členů, již oznámil, že každý, kdo si adoptuje alespoň 100 m2, získá licenci Autoklubu na dalších 10 let zdarma. Vlastník autodromu, Karel Abrahám, za stejný patronát nabízí svezení na motorce svého syna, navíc s bonusem pro ty, kteří to zvládnou bez pádu.

Všichni doufají, že se touto cestou podaří získat tolik potřebných 100 milionů korun na pořízení nového asfaltového povrchu autodromu, což je v současnosti největší překážkou pokračování tradiční Velké ceny Brna. Radost pořadatelům udělala i bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová, která poslala žádost na patronát startovacího roštu, aby si konečně mohla udělat fotku se svým oblíbencem Valentinem Rossim.  

Basketbalisté se přou o název státu

Biatlonové hrátky s Čínou

Velký návrat Káji Abraháma

Fotbalisté vítají sponzorský dar z Německa


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)