Velký návrat Káji Abraháma


Ve stínu neustále se měnících proticovidových pravidel baví českou mediální scénu přestřelka ohledně pořádání Velké ceny Brno, která je součástí soukromého podniku mistrovství světa motorek.

Představitelé pořádajícího spolku požadují po státu úhradu opravy asfaltového povrchu brněnského Automotodromu. Požadovaná částka 100 milionů vyrazila všem zúčastněným dech, zejména když konkurenční ovál v Mostě rekonstruuje povrch zhruba za čtvrtinové ceny.

Jen zasvěcení vědí, že rozdíl v ceně je daný náklady na bombastický návrat Karla Abraháma jr., syna majitele Automotodromu, který má za sebou několik let v nejvyšší kategorii Grand Prix, bohužel s minimem úspěchů. To se má nyní změnit, rekonstrukce povrchu, údajně požadovaná soukromým promotérem závodů, vygeneruje potřebný finanční zisk na úhradu nákladů pár sezon v jednom z nejlepších motocyklových týmů světa.

Abrahám jr. tak získá šanci zvýšit počet úspěšně projetých zatáček bez pádu v jednotlivých závodech mistrovství světa a vylepšit tím českou statistiku. Pořádající spolek, složený z města a kraje, hledá vhodné jméno pro investiční akci. Vzhledem k brněnské tradici je Stoka již obsazena, favoritem je nyní Žumpa, případně Brůnova studna.

Fotbalisté vítají sponzorský dar z Německa

Plíšková ve stopách fotbalové Sparty, našla svého Kotala?

Hokejisté navrhují revoluční změnu

Olympionici se zbavují kolekce oblečení na OHŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)