Fotbalisté vítají sponzorský dar z Německa


Za normálních okolností by byl zápas národních fotbalových týmů Německa a Česka velkým svátkem. Ale zákaz přítomnosti diváků znamená nulovou atmosféru, která k sousedskému zápolení patří, takže výsledek je podobný asi jako když si dáte vídeňský řízek bez obalu, nic moc.

Fotbalisté jsou však nadšeni. Rok 2020 se rozhodně nezapíše zlatým písmem do dějin německé fotbalové reprezentace, jedna upachtěná výhra, mizerná obrana ve všech uplynulých vystoupeních, pozice trenéra Löwa značně nejistá. Odpovědným funkcionářům je jasné, že musí přijít herní demonstrace moci, pokud možno za málo peněz.

Jaké štěstí, že mají své východní sousedy. A tak do sídla našeho fotbalového svazu přišla nabídka s finanční motivací. Výše odměny bude odvislá od počtu vstřelených branek, podmínkou je čisté konto německého brankáře. Na Strahově zaplesali, přeci jen nejistá doba, vyšetřování bývalého místopředsedy, soudní řízení s bývalým předsedou a svazem samotným, každá koruna dobrá.

A tak jsme se mohli v týdnu pokochat vystoupením naší reprezentace, která spíš než kolektivní sport připomínala sport ryze individuální. Nicméně plán byl splněn a abnormální poplatek za uskutečnění zápasu již překračuje hranice někde u Dubí.

Plíšková ve stopách fotbalové Sparty, našla svého Kotala?

Hokejisté navrhují revoluční změnu

Olympionici se zbavují kolekce oblečení na OH


Tajemství koronaviru u fotbalové reprezentace


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)