Biatlonové hrátky s Čínou


Covidová epidemie drtí sport jako boxerský šampion Mike Tyson své soupeře. A najít řešení, jak udržet sport při životě, znamená bourat letitá pravidla.

Platí to i olympijských hrách. Ty zimní má za 14 měsíců hostit čínský Peking, proto by se tam měly v nadcházející zimě uskutečnit předolympijské soutěže, které mají za cíl prověřit nová sportoviště a případně skýtají možnost zařídit nápravu. Jenže, Čína stále není otevřená pro všechny sporty a testovací závody se nemohou uskutečnit.

Český biatlon okamžitě využil situaci, mezinárodní federaci IBU nabídl, že v kalendáři zastoupí Nové Město na Moravě Peking a uspořádá místo něj závody světového poháru. Samozřejmě s tajným dodatkem, že olympijské závody se místo na tratích v Pekingu uskuteční na Vysočině. Prezident Miloš Zeman udělí dvouletý pacht území ve prospěch Číny, aby byla dodržena celistvost velké říše. Jako kompenzaci zaplatí čínská strana plánovanou rekonstrukci biatlonového areálu, čímž se ušetří státní prostředky, které chtěli zástupci biatlonu požadovat.

Radost mají i fanoušci nejen z naší republiky, dostanou po dlouhé době šanci vidět olympijské závody naživo. Tento plán dokonce přinutil i Gabrielu K(?)oukalovou přemýšlet o comebacku a vyjet si zlatou olympijskou medaili před domácím publikem.

Velký návrat Káji Abraháma

Fotbalisté vítají sponzorský dar z Německa

Plíšková ve stopách fotbalové Sparty, našla svého Kotala?

Hokejisté navrhují revoluční změnu


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)