Basketbalisté se přou o název státu


Naši basketbaloví reprezentanti mají za sebou další díl kvalifikace na mistrovství Evropy. Zápasy velmi zvláštní, čeští hráči mají díky pořadatelství jedné ze skupin postup jistý, a tak by se mohlo předpokládat, že koncentrace půjde dolů. A i když se první zápas nepovedl, druhý také neskončil vítězstvím, nedá se říci, že by basketbalisté jeli na výlet.

Po příletu se ale vydala delegace hráčů za vedením svazu s neobvyklým požadavkem. Hráči požadují návrat označení Česká republika na dresy. Sportovní pověrčivost je velmi známou veličinou, kterou neradno podcenit. Marná sláva, za nemalé finanční prostředky nově používaný název Česko prostě štěstí nepřinesl. Blíží se olympijská kvalifikace, pro mnohé reprezentanty vrchol kariéry, nechtějí mít pocit, že se dalo pro úspěch udělat víc.

Basketbalová federace nyní horečně jedná se sponzory, zda se alespoň na dobu dočasnou vrátí dlouhá Česká republika, nebo se zariskuje a bude se pokračovat s krátkým Českem. Hráči mají nicméně jasno…   


Biatlonové hrátky s Čínou

Velký návrat Káji Abraháma

Fotbalisté vítají sponzorský dar z Německa

Plíšková ve stopách fotbalové Sparty, našla svého Kotala?


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)