Tomio Okamura povede judistickou reprezentaci


Není dne, abychom nebyli konfrontováni s novými požadavky v rámci kulturní rovnosti a zachování kulturních tradic. A tak Evropská komise doporučuje vypustit ze slovníku pojem Vánoce, pražský Činoherní klub musí po několika letech přestat uvádět divadelní hru, protože autor trvá na tom, aby hlavního představitele hrál autentický potomek kmene a Ondřej Sokol, namaskovaný k nepoznání, nestačí.

Do podobného kolotoče se dostal i sport. Z Japonska přišla naprosto zásadní podmínka pro všechny reprezentace juda celého světa, každá z nich musí mít ve vedení alespoň jednoho člena s japonskými kořeny. V našich geografických prostorech věc těžce splnitelná.

Naštěstí vedení svazu napadlo, že jako šéftrenéra ustanoví Tomia Okamuru, o jehož předcích není pochyby, a japonskému diktátu tímto bude učiněno zadost. Okamura má navíc zkušenosti s téměř ztracenými boji, proto na olympiádě v Paříži v roce 2024 lze očekávat více medailistů než jen Krpálka. Okamura navíc doufá, že po francouzských prezidentských volbách bude vládnout zástupce extrémní pravice, se kterým bude pro něj jednoduché domluvit přípravné kempy s francouzskou reprezentací.

Křetínský se naštval, Sparta přišla o hřiště

Fotbalová revoluce pokračuje

Pravý důvod koupě West Hamu


Slavia Praha mění maskota


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)