Pravý důvod koupě West Hamu


Nákup podílu ve fotbalovém klubu anglické Premier League West Ham United majitelem pražské Sparty Danielem Křetínským má velké ohlasy. Fanoušci klubu jsou nadšeni a doufají v udržení současných sportovních pozic týmu, který překvapivě atakuje příčky, zajišťující start v milionářské Lize mistrů (kam se Sparta pod Křetínského vedením snaží marně dostat).

Ale co bylo skutečnou motivací obchodu? Kromě klasických klišé o vylepšení PR obrazu jeho anglických akvizic jsou ve hře dvě velmi důležité věci. Tou první je přímý políček řediteli pražské Slavie Jaroslavu Tvrdíkovi, který je rád, když do West Hamu prodá nějakého hráče, aby zalepil svůj megalomanský rozpočet. Že jde o těžký úder na solar, není třeba rozebírat. Nicméně tím hlavním důvodem je starosta Prahy 7 Čižínský. Jeho absolutně negativní postoj k možnému přesunu fotbalového stadionu Sparty z Letné na jiné místo v Praze 7 přivedl Křetínského k myšlence, využívat na vybrané zápasy sídlo West Hamu. A ten nehraje nikde jinde než na olympijském stadionu v Londýně.

Pro permanentkáře bude zajištěna letecká doprava zdarma, sparťanská info linka se netrhne, takový zájem o permanentky nepamatuje Sparta od 30. let minulého století, kdy získala pověstnou přezdívku „Železná Sparta.“ Pikantní je, že permanentku se pokusil získat starosta Čižínský, z rozhodnutí klubu byla jeho žádost pro falešné sparťanské srdce vyřazena.   

Slavia Praha mění maskota

Došli rozhodčí, fotbalovou ligu čeká pauza

Lener se vrací k trénování

Dědek přesouvá Winter Classic

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)