Slavia Praha mění maskota


Fotbalová Slavia se rozhodla pokračovat ve změnách své identity. Na řadu teď přichází jedna z nejvíce viditelných záležitostí, postava maskota. Jeho změna navíc přinese zvýšené příjmy z merchandisingu, což se klubu v současné, díky nepostupu do Ligy mistrů finančně nelehké, situaci velmi hodí.

Novým maskotem fotbalistů Slavie se stane opice, zvířátko, které je mezi samotnými hráči a členy realizačního týmu velmi oblíbené. Původně byl sice zamýšlený medvěd panda, po přiškrcení finančního toku z Číny se od exotického živočicha upustilo. Opice má slávistům pomoci ještě v jedné ne zcela nepodstatné věci, klub už nebude muset vysvětlovat, co kdo v klubu řekl na adresu svých soupeřů, odpadnou vyšetřování ze strany mezinárodních institucí, protože titulovat protihráče opicí může být interpretováno jako nabídka k přestupu do Slavie, laicky řečeno, pojď se taky stát opicí.

Že jde o správný směr, potvrzuje postup českého fotbalového svazu, který na rozdíl od UEFA se Slavií po utkání s Plzní ani nezahájil s klubem správní řízení.

Došli rozhodčí, fotbalovou ligu čeká pauza

Lener se vrací k trénování

Dědek přesouvá Winter Classic

Fotbalová Sparta ruší permanentky


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)