Jiří Kejval odchází do diplomatických služeb


Kolem předsedy Českého olympijského výboru se vaří voda již delší dobu, spekulace o jeho odvolání neberou konce, nicméně boss našich olympioniků díky své šikovnosti veškeré útoky doposud odrážel.

Situace se změnila až nyní, během zimních olympijských her. Bezprostředně před jejich zahájením poskytl Kejval rozhovor České televizi. Její reportér Robert Záruba celkem urputně dotíral na Kejvalův názor ohledně porušování lidských práv v pořádající Číně, výsledku se však nedobral. Pouze lakonické vyjádření, že jsou jiné země na světě, které jsou na tom při dodržování lidských práv a např. chování k ženám mnohem hůře než právě asijská velmoc.

Tento názor a komunikační obratnost neušla pozornosti úředníkům na Hradě a okamžitě začali jednat. Výsledkem je návrh, aby Jiří Kejval okamžitě vystřídal současného velvyslance v Pekingu.

Spolupracovníci Miloše Zemana od Kejvala očekávají pokračování jeho vynikající pročínské komunikace a praktické využití kontaktů, které nový velvyslanec získal díky zimní olympiádě v Číně. Dle vyjádření Českého olympijského výboru je Jiří Kejval nabídkou poctěn a rozhodl se ji přijmout, i s ohledem na možné uklidnění situace v českém olympijském dění.  

Sokolové vrací své heslo do praxe
Historický primát českého hokeje

Český olympijský výbor vykoupil čínské státní vlajky

Český olympijský výbor se rozhodl promořit Brno a okolí

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)