Nečekaná příčina zranění Jiřího Procházky


Když získal Jiří Procházka po naprosto heroickém výkonu pás pro mistra světa MMA, zavládla Českem vlna hrdosti a nadšení. Konečně taky nějaký Čech někomu pořádně natloukl… Bohužel, obhajoba prestižního titulu se rozplynula díky komplikovanému zranění, které si náš borec přivodil.

Tato nešťastná událost má velice kuriozní příčinu. Procházka byl osloven, aby si vyzkoušel nanečisto slavnostní vyhlášení Sportovce roku. Anketu, kterou pořádá Klub sportovních novinářů, má Procházka vyhrát vzhledem k ne velkým výsledkům českých sportovců na světových a evropských šampionátech či olympijských hrách. Během zkoušky při cvičném nasazení na hlavu vítěze koruna spadla tak nešťastně, že jeden z porcelánových trnů roztrhl muskulaturu zápasníka a ten tak musel podstoupit komplikovanou operaci. Tím ztížil situaci pořadatelům soutěže, kteří zvažují, zda ponechat Procházku jako vítěze soutěže, nebo na trůn nejlepšího českého sportovce vrátit některou z úspěšných kandidátek, zejména Ester Ledeskou, Markétu Davidovou či dokonce celý ženský pár Krejčíková – Siniaková. Výsledek bude znám těsně před vánocemi během slavnostního vyhlášení v přímém přenosu na České televizi.

Tvrdík prohrál, směje se Křetínský

Fotbalová Slavie přece jen zve na slavnostní zápas

Varaďa střídá Hadamczika

Český hokej nemá už ani led

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)