Varaďa střídá Hadamczika


Hokejová Sparta Praha po odvolání Pavla Patery z pozice trenéra předváděla parodii na mix pohádek Pyšná princezna a Mrazík. Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil, chaloupko dveře k lesu, k Ivanovi zády a naopak… Jeden den podepisoval novou smlouvu Miloslav Hořava, druhý den Václav Varaďa, třetí opět Hořava, čtvrtý zase ne, aby pátý podepsal opravdu Hořava. Tento veletoč působil pozdvižení, jeho příčinou však není neschopnost managementu Sparty, ale dění na hokejovém svazu.

Nový předseda svazu Alois Hadamczik po svém zvolení jasně deklaroval zavedení transparentních systémů řízení ve všech kancelářích svazu. Jako první přišel na řadu třaskavý audit, který odhaluje záhadné nakládání s finančními prostředky bývalým vedením. Co čert nechtěl, auditorská firma nachytala i samotného Hadamczika při financování jeho sportovního areálu v Kravařích. Ten se k auditorskému výroku postavil čelem a svým nejbližším spolupracovníkům sdělil, že ke konci roku rezignuje na předsednickou pozici a za jako vhodného nástupce označil minulý týden právě Václava Varaďu. Ten po získání mistrovského titulu s Třincem v poslední sezoně je stále bez angažmá a dění v hokejovém světě poctivě monitoruje. V čele svazu by měl velkou podporu téměř celého hnutí, které si slibuje zavést konečně řád a smysluplnost do výchovy mladých hokejistů, s tím spojený návrat na výsluní světového hokeje.   


Český hokej nemá už ani led

FAČR a Slavie Praha se vzdávají finále Konferenční ligy

Jak se Ondřej Kolář vrátil mezi slávistické tři tyče


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)