Fotbalová Slavie přece jen zve na slavnostní zápas


I když začátek mistrovství světa ve fotbale byl provázen celou řadou skandálů a překvapivých výsledků, na sociálních sítích ještě více rezonovala kauza vicemistra Slavie Praha.

Na jaře vedení klubu slíbilo uspořádat v listopadu velký zápas současných a bývalých hráčů jako oslavu 130. výročí založení sportovního klubu. Podzimní události, neslavné působení v evropských pohárech, nečekané ztráty v české lize a kalamitní stav trávníku odsunuly myšlenky na slávu na vedlejší kolej. Koneckonců, není ani kde hrát, to by se v Edenu musela konat Velká pardubická.

Management se pokoušel nepříjemnou situaci vysedět, k jeho smůle si fanoušci pamatují sliby, které padly. Omluva, že trávník není způsobilý, sice padla na úrodnou hroudu, ale pachuť z arogantní komunikace s vlastními fanoušky zůstala. Jak se říká, v nouzi poznáš přítele. V kancelářích Slavie zavládlo velké překvapení, když přišla mailová nabídka na zapůjčení sparťanského stadionu na Letné.

A o chvíli později přišel další šok, ozval se slovutný Glasgow Rangers s přáním sehrát zdarma zápas v Praze, jako napravení pošramocených vztahů z minulé sezony. Po horečnatých diskuzích sešívaní obě výzvy přijali a oslavy propuknou nakonec druhý prosincový víkend. Na zápas dokonce dorazí z Asie i exslavistický obránce Kúdela, který provede čestný výkop.

Sparťané sice svoji pomoc maskují snahou vyzkoušet svůj stadion na vlastní oslavy, které se mají konat příští rok, nicméně kolují zvěsti, že ve skutečnosti slavisté dostanou k zapůjčení tréninkové hřiště, na kterém se v současnosti nachází velká jáma chystané stavby hotelu. Slávisté jsou ale zvyklí hrát všude, podobný naschvál je nerozhodí.


Varaďa střídá Hadamczika

Český hokej nemá už ani led

FAČR a Slavie Praha se vzdávají finále Konferenční ligy

Jak se Ondřej Kolář vrátil mezi slávistické tři tyče

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)