Český hokej nemá už ani led

Problémy nejpopulárnější zimního sportu neberou konce. Jako kdyby nestačily tristní výsledky, ujetý vlak ve výchově mládeže, diskutabilní výkony rozhodčích... Nyní dokonce chybí i to základní, led.

Že s globálním oteplováním ubyde zamrznutých rybníků, to se dalo očekávat. Ale že v Brně nebudou schopni pro místní Kometu připravit na zimním stadionu led, to čekal opravdu málokdo. Šušká se, že za problémem stojí nové angažmá majitele klubu Libora Zábranského v politice v barvách ODS, a konkurenční hnutí ANO, v Brně s přezdívkou Stoka, prostě jen ukázalo, s kým je potřeba se po volbách bavit, a stejně jako mistr Hanuš zastavil Pražský orloj, tak se v Brně porouchala výroba ledu.
Ledové problémy však v hokeji tímto nekončí. Zrušený zápas ligy kvůli údajně porouchané rolbě v Karlových Varech lze brát jako menší žertík. Mezinárodní ostudu s dírou v ledu během zápasu Česko - Švédsko již nikoliv. Z nevysvětlitelných důvodů se v ledové ploše na zimním stadionu v Českých Budějovicích objevila díra, která znemožnila pokračování zápasu. Až zásah hasičů po hodině přerušení pomohl zápas dohrát.

Příčin může být několik, od nevhodné příměsi do vody při úpravě ledu, hokejový národní tým mí jako partnera v Budějovicích nenáviděný Prazdroj, až po sabotáž ze strany hasičů, kteří chtěli dokázat, že umí nejen hasit požáry, ale pomoci i při úplně opačných problémech.

V každém případě vrásek v obličeji předsedy svazu Aloise Hadamczika přibývá, s každým zazvoněním mobilu přichází strach, kde zase je nějaký ledový problém.  


FAČR a Slavie Praha se vzdávají finále Konferenční ligy


Jak se Ondřej Kolář vrátil mezi slávistické tři tyče


Plzeňská Sofiina volba

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)