Dánské Waterloo, přijde zpět Vrba?


Předsezonní očekávání fanoušků fotbalové Sparty byla veliká. Ztráta dvou ikon byla kompenzována příchodem zvučných jmen Kuchty a Sadílka. Především pak angažování nového dánského trenéra Prieskeho a jeho asistentů vzbudilo náležitou pozornost a některé neblahé vzpomínky na italského předchůdce Stramaccioniho, jež zanechal opravdu nesmazatelnou stopu.

Stačily dva první soutěžní zápasy a vedení Sparty řeší problém, se kterým vůbec nepočítalo. Nezvládnuté druhé kolo Konferenční ligy a s tím spojený konec v evropských pohárech, to si nikdo nedovedl představit.

Tragický výkon přiměl zástupce hráčské kabiny k výpravě za sportovním ředitelem Sparty Tomášem Rosickým s prosbou o návrat Pavla Vrby. Až nyní si prý hráči uvědomili, jaká osobnost je trénovala a jak s nimi dokázal pracovat.

Nový trenér používá metody, kterým nikdo nerozumí, hráči jsou zmatení a dělají chyby, na které nejsou zvyklí. Někteří Prieskeho dokonce přirovnali ke slovenskému trenérovi Gulovi, který v Plzni skončil poměrně neslavně. Rosický hráčům slíbil situaci řešit po prvním víkendovém kole fotbalové ligy a pokusit se zpět angažovat trenéra, se kterým Sparta prošla až do jarní části evropských pohárů.

Další katastrofa na Spartě, pomůže Slavie?

Dukla Jihlava zachraňuje ruské hokejisty

Alexandr Ovečkin zajat v Moskvě

Česká televize mění přenosy olympiády

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...