Český hokejový svaz zavírá Síň slávy

Zvolení Aloise Hadamczika novým prezidentem Českého hokeje (nový název hokejového svazu) bylo pro některé velkým překvapením, o to větším, že se tak stalo již v prvním kole.

Hadamczik zaujal svým státnickým projevem ve stylu Winstona Churchilla, slibujíc krev, pot a slzy. V atmosféře, kdy odstupující šéf Tomáš Král byl prezentován téměř jako hokejový Voldemort Berbr, zněla tato slova jako velká naděje do budoucna na změnu poměrů v našem nejpopulárnějším zimním sportu.

Nikdo však nečekal, že úspory v rámci svazu se začnou hledat tak rychle. Jako první padla za oběť Síň slávy českého hokeje v pražském nákupním centru Harfa. Ta byla založena z iniciativy bývalého prezidenta Krále za výrazného přispění neúspěšného kandidáta na post prezidenta svazu Otakara Černého ml.

Alois Hadamczik vedení Síně vyčítá, že nedokázalo získat větší zájem veřejnosti a expozice je liduprázdná. Šušká se ovšem, že reálným důvodem pro zavření se stal fakt, že nově zvolený prezident není členem Síně slávy jako úspěšným hokejový trenér, na rozdíl od svých konkurentů Růžičky, Augusty, a dalších.

Nepomohly ani argumenty, že oddělení spolupráce hokeje s Pozemkovým fondem a obchody s pozemky zatím nebyla dokončena, přitom právě zde by se nový šéf hokeje viděl jako největší z největších. A tak mají fanoušci před zavřením Síně slávy asi velmi krátkou poslední příležitost vidět jedinečné exponáty, včetně historických medaili a pohárů mistrů světa.


Inflace pomáhá zdraví
Hokejové volby mají nového černého koně

FAČR inspiruje Evropskou fotbalovou asociaci UEFA

Jaromír Jágr napodobil Třinec


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)