Další katastrofa na Spartě, pomůže Slavie?


Nejen členové tvrdého jádra fanoušků Sparty se těšili na první soutěžní zápas letenských v nové sezoně. Opět totiž nastalo milostivé léto, přišel nový zahraniční trenér se svým týmem a několik posil, které mají nahradit ikony Dočkala s Hložkem. Sportovně to na hřišti drhlo, ale snaha a nasazení se domácím fotbalistům v zápase s Vikingem Stavanger upřít nedá, jen jim měl dánský trenér Priske vysvětlit, že opravdu nehrají americký fotbal, že je nutné střílet pod břevno a mezi tyče. Na výbornou dopadla premiéra pro nový trávník, konečně ubude pro fotbalisty výmluva na nevhodný terén, který jim brání v oku lahodící kombinační hře.

Co se ovšem hrubě nepovedlo a zkazilo všem přítomným radost z fotbalu, byla katastrofální organizace. Nekonečné fronty na občerstvení daly připomenout na populární song Jarka Nohavicy o sněhové kalamitě v Praze, když napadnou u Muzea 4 centimetry. Jen absolutní naivka mohl předpokládat, že diváci nebudou chtít pivo. Nedostatečná kapacita, neschopný personál, to vše ústilo ve fronty, které známe jen z filmu Bony a klid v záběrech na stojící občany u Tuzexu.

Po zápase se na Letné problém okamžitě řešil, navíc cestou s Gibraltaru se ohlásil šéf konkurenční
Slavie, aby pogratuloval k získanému bodu a uchování reálné šance na postup. Během komunikace se sportovním ředitelem Sparty Rosickým pak došlo k dohodě, že cateringové služby na letenském stadionu bude zajišťovat Slavie, jejíž servis si fanoušci na stadionu nemohou vynachválit. Začíná se hned příští týden, šéf sešívaných Tvrdík se jen musel zavázat, že se vyhne provokativním názvům pokrmů jako Řepka na česneku, Zelená klobása, Domácí Kuchta, apod.   

Dukla Jihlava zachraňuje ruské hokejisty

Alexandr Ovečkin zajat v Moskvě

Česká televize mění přenosy olympiády

Český hokejový svaz zavírá Síň slávy


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)