Dukla Jihlava zachraňuje ruské hokejisty

Jeden z nejúspěšnějších hokejových klubů české hokejové historie Dukla Jihlava sice nedotáhl v baráži návrat do nejvyšší soutěže, ale do popředí zájmu se dostal i tak. Díky své armádní minulosti má bohaté kontakty v zemích bývalého sovětského bloku, dokáže výborně využívat skauting v těchto zemích, o čemž svědčilo i angažování ruského brankáře Maxima Žukova, který Duklu celou sezonu táhl k vytouženému postupu. I na jeho výkonech se však podepsala ruská invaze na Ukrajinu.

V posledních dnech zápasí ruští hokejisté doma se zpřísněnou kontrolou povinnosti povinného vojenského výcviku branců. Několik jich již skončilo v síti tajných agentů, kteří kontrolují především ty hokejisty, kteří mají v úmyslu odejít do zámořské NHL, ve které by se mohli vystavit nežádoucím přísunům informací. Bosové Dukly Jihlava proto nakontaktovali vedení ruského hokeje a svého spřáteleného klubu CSKA Moskva s nabídkou na umožnění pobytu problémových hráčů v Jihlavě a startu v naší druhé ligové soutěži. Garantují systém důkladné bázy, povinné čtení českých proruských serverů jako zdroj nevládních informací. A po roce v Jihlavě pak možnost návratu do Ruska. Samozřejmě, díky schengenskému vízu existuje i možnost útěku do jiné členské země, ale to si nikdo nedovede představit. Pro Duklu přijetí nabídnutého programu znamená posílení postupových ambicí, což velmi nelibě nesou zejména ve Zlíně, který v letošní sezoně z nejvyšší soutěže a má touhu se okamžitě do ní vrátit.

Alexandr Ovečkin zajat v Moskvě

Česká televize mění přenosy olympiády

Český hokejový svaz zavírá Síň slávy


Inflace pomáhá zdraví


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)