Hokejové volby mají nového černého koně


Příští sportovní týden je nabitý vrcholnými funkcionářskými aktivitami. Mimořádná valná hromada fotbalového svazu sice slibuje nekompromisní útoky na současné vedení, ale svérázný komunikační styl F-evoluce dokázal „pocukrovat“ průběh voleb delegátů, lze tedy očekávat poměrně jasné vítězství Petra Fouska a jeho příznivců.

To v hokeji drama stále narůstá, po abdikaci Tomáše Krále se bude volit prezident nový. Kandidáti jsou osobnosti s jasnou sportovní minulostí, v mnoha případech ne zcela čistou. Jasnou podporu nemá ani jeden, proto se stále hledá nový adept.

Z kuloárů vyplavalo jméno, které nikdo nečekal. Jedná se o permanentního kandidáta na prezidenta Janu Bobošíkovu, bývalou televizní redaktorku a ochránkyni českých národních zájmů. Právě tato aktivita má být jejím hlavním trumfem. Nemálo delegátů si zoufá nad arogantním chováním klubů NHL a vyzývá ke změně postoje a  k potřebě se NHL důrazně postavit  a zajistit adekvátní finanční plnění při přestupu českých hokejistů do zámoří.

Podle průzkumů má Bobošíková větší šanci na zvolení než většina jejich protivníků a český hokej tak možná bude mít poprvé v historii v čele svazu ženu. Její nevýhodou je zatím nevyjasněný postoj k prezidentským volbám hlavy státu v březnu příštího roku, hokej potřebuje dlouhodobější vedení, již kvůli nadcházejícímu mistrovství světa v Praze a Ostravě.


FAČR inspiruje Evropskou fotbalovou asociaci UEFA


Jaromír Jágr napodobil Třinec


Fotbalová Sparta mění hymnu

Personální bouře ve Slavii po ztrátě titulu, kontroverzní jméno na scéně


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...