Pelta prodává Jablonec


Na severočeský Jablonec padají těžké časy. Po nadějném začátku přišlo kruté sbohem mezinárodní Konferenční lize, v té čeští fanoušci Jablonce musí notně přejet očima až ke spodním patrům tabulky. Nádavkem byl majitel klubu Miroslav Pelta nepravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody a zákazem výkonu funkce.

Loď se potápí, bárka jde ke dnu, slovy klasika z aféry, kterou Pelta dost dobře zná. Ale protože Pelta tuze dobře ví, kudy běží zajíc, našel řešení, které zachrání fotbal v Jablonci.

Rozhodl se s těžkým srdcem prodat svůj podíl v klubu, novým majitelem se stane Jaroslav Tvrdík, který do akvizice jde s jasnou vizí vytvoření oficiální farmy pro jeho Slávii. Jedná se de facto o potvrzení stávajícího stavu, kdy mezi oběma kluby probíhal čilý ruch hráčských výměn.

Jediným zádrhelem je osoba současného trenéra Jablonce Petra Rady, který v nedávné době trénoval konkurenční Spartu, a to novému majiteli příliš nevoní. Proslýchá se, že na jeho místo by měl přijít Jaroslav Šilhavý, až bude odejit od reprezentace. Jablonec pak dostane jako lukrativní bolestné.    

Tomio Okamura povede judistickou reprezentaci

Křetínský se naštval, Sparta přišla o hřiště

Fotbalová revoluce pokračuje

Pravý důvod koupě West Hamu


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)