Nečekaná posila pro hokejové Kladno

Začátek hokejové sezony se blíží, není proto divu, že jednotlivé extraligové kluby na svých tiskových konferencích představují novinky na nadcházející sezonu.

Výjimkou není ani Kladno. Jejich majitel Jaromír Jágr prožil velmi neklidné léto, kdy musel řešit financování rekonstrukce hokejové arény, nakonec se mu díry v rozpočtu podařilo zalepit i díky přidělené dotaci od Národní sportovní agentury. Jágrovi fanoušci si tak na start svého idolu v dresu Rytířů musí počkat. Na setkání s novináři však byly přítomny dvě výrazné posily. Zatímco o angažování Otakara Vejvody ml. jako jednoho z trenérů se již dlouho šuškalo, přítomnost další osoby vyrazila dech. Jako brankářská dvojka týmu byl prezentován Filip Neusser, dosavadní šéf NSA. Neusser byl v minulosti několikrát oceněn jako brankář v pozemním hokeji, Jágr a jeho tým věří, že díky své postavě, postřehu a mrštnosti by mohl být výraznou posilou do týmu a silným záskokem za kanadskou jedničkou Bowem. Neusser samozřejmě ukončí své působení v čele NSA, ze kterého jej tak jako chtějí odvolat koaliční poslanci přijetím novely zákona o sportu.  

Dánské Waterloo, přijde zpět Vrba?

Další katastrofa na Spartě, pomůže Slavie?

Dukla Jihlava zachraňuje ruské hokejisty

Alexandr Ovečkin zajat v Moskvě

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)