Jizerská 50 mění místo


Blížící se termín nejpopulárnějšího běžkařského závodu u nás, Jizerské 50, přidělává mnoho vrásek pořadatelům. Na horách se sice ochlazuje, ale kýžené sněžení nepřichází. Pořadatelé proto museli sáhnout k radikálnímu kroku a mění místo konání závodu.

S pomocnou rukou přišel přesluhující primátor Prahy Zdeněk Hřib. Nabídl bezplatné zázemí Prahy pro tradiční závod. Samozřejmě, jen těžko by se dal závod odjet na běžkařském okruhu v Chuchli, proto kromě změny místa přichází na řadu i změna sportu. Závodit se nebude na lyžích, nýbrž na kolech.

Hlavní město díky poslednímu volebnímu období disponuje velmi zajímavou sítí cyklistických pruhů a stezek, které umožní vytyčit atraktivní trasy pro všechny sportovce, kteří se do závodu přihlásili.

Podle Hřiba Praha dokonce přispěje na organizaci akce, potřebné finance se našly v kolonce propagace vlastních úspěchů radnice. O trasách se živě diskutuje, vše záleží na výsledku prezidentských voleb. Buď bude cíl na Vítkově, nebo na populární Pumpě, která se nově nachází na městském obchvatu a spadá tak do gesce magistrátu.

Zimní stadion v Brně nebude

Alois Hadamczik v hledáčku státních žalobců

Skokanské můstky do každého města


Hokejový svaz musí změnit sídlo

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)