Alois Hadamczik v hledáčku státních žalobců

Oslava famózního vystoupení českých juniorů na mistrovství světa v Kanadě v kanceláři předsedy svazu Aloise Hadamczika netrvalo dlouho. Náladu mu zkazila obsílka ze státního zastupitelství v Olomouci, která jej vyzývá zatím pouze k podání vysvětlení.

Do hledáčku se nově zvolený šéf hokeje dostal pro podezření z podplácení. K uvedenému skutku mělo dojít během spanilých jízd, které pořádal Hadamczik před volební valnou hromadou svazu. V jejich rámci slíbil rozšířit juniorskou ligu tak, aby se dostaly zpět kluby, které sestoupily z administrativního rozhodnutí bývalého vedení svazu.

Podle státních žalobců k dokonání činu došlo ve chvíli, kdy zvolený Hadamczik vskutku prosazuje rozšíření juniorské ligy, ačkoliv ještě před pár měsíci byl sám zastáncem jejího zúžení. Hadamczik pokládá postup olomouckých zástupců za podivný a odkazuje na podobnou kauzu s poslanci ODS, kteří za hlasování ve sněmovně měli získat výhodné posty.

Dobře informované zdroje nicméně tvrdí, že za celým případem jsou zájmy podnikatelů ze severní Moravy, kteří si brousí zuby na sportovní komplex v Kravařích, který postavil Hadamczik za výrazné pomoci státního rozpočtu a který má být na prodej, vzhledem k nedobrým současným hospodářským výsledkům.


Skokanské můstky do každého města


Hokejový svaz musí změnit sídlo

Ester Ledecká vyhlíží světový pohár ve Špindlu

Nečekaná příčina zranění Jiřího Procházky

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)