Zimní stadion v Brně nebude

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Výkony brněnských hokejistů mají sestupnou tendenci již několik sezon, trenéři se v Brně střídají ještě s větší rychlostí než ministři zdravotnictví za minulé vlády. Přesto dlouho byla aktuální vidina stavby nového zimního stadionu. Pro fanoušky Komety teď přišla šokující zpráva, sportovní aréna se sice postaví, ale pro úplně jiný sport.

Vedení města reflektuje klesající návštěvnost a současně velký zájem o relativně nový sport, MMA. Ve spojení s organizátory série Octagon tak na brněnském Výstavišti vyroste moderní koloseum pro bojová umění, které bude jedinečné v celé Evropě. Podle primátorky Brna Vaňkové hokejistům bude stačit stávající stadion a naopak, bojovníci MMA přitáhnou velkou pozornost do moravské metropole. Počítá se i s využitím pro kulturní akce, projektanti dostali zadání, aby se speciálně věnovali dokonalé akustice. Majitel Komety Zábranský změnu jen těžce nese, údajně i zvažoval přesun ze zastupitelského klubu ODS do opozičního ANO, ale příslib zachování dotací ze strany města jej nakonec od veškerých revolt odradil.

Alois Hadamczik v hledáčku státních žalobců

Skokanské můstky do každého města


Hokejový svaz musí změnit sídlo

Ester Ledecká vyhlíží světový pohár ve Špindlu


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)