Jak se Ondřej Kolář vrátil mezi slávistické tři tyče

Fotbalisté pražské Slavie se po delší době mohou opět spolehnout na svoji oporu v brance Ondřeje Koláře. Po hvězdných časech, kdy se na něj informovali zástupci předních evropských klubů, přišel nešťastný zápas s Glasgow Rangers a brutální faul na slávistického brankáře, který měl za následek ošklivé zranění hlavy a nutnost hrát fotbal s tankistickou helmou, tolik známou z kariéry Petra Čecha.

Aby všeho nebylo málo, po vyléčení se na Kolářovi podepsala pochopitelná nejistota a také přestavba celého týmu, čímž se začaly vršit chyby a sebevědomí upadalo stále níž. S příchodem nového mladého brankáře z Olomouce navíc přibyla konkurence, Kolář musel na lavičku. I když se na tréninku zlepšoval, na zápasy stejně nominován nebyl.

Až nyní vyplaval na povrch pravý důvod. Trenér Trpišovský měl zákaz nominovat Koláře k mistrovskému zápasu od samotného šéfa slávistického klubu Jaroslava Tvrdíka. Důvodem byla váhavost nad termínem svatby, kterou Kolář projevoval. A protože se jednalo o Tvrdíkovu dceru, byla šéfova trpělivost krátká. Prostě dokud nebude svatba, zeťák nebude chytat. Kolář si uvědomil bezvýchodnost své situace a do chomoutu vlezl. Z následného návratu do branky profituje celý tým, Ondřej se stal opět jistotou zadních řad a správným dirigentem slávistického orchestru. Tvrdík je také spokojený, doma nastal klid a on se může naplno věnovat chodu svého milovaného klubu.


Plzeňská Sofiina volba

Michal Bílek špatně zaparkoval

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)