Plzeňská Sofiina volba

Po vylosování základních skupin fotbalové Ligy mistrů se zdálo, že Viktorie Plzeň bude pouze bojovat o počet vstřelených branek a veškerý zisk zůstane u odměny za postup do této fáze soutěže. Na papíře bylo vše jasné, vyhraje Bayern Mnichov, druhá Barcelona a třetí Inter Milán. Velmi podobně to viděli i funkcionáři katalánského klubu, kteří ve svém záchranářském rozpočtu počítali s postupem do čtvrtfinále. 

Míč je kulatý, takže dvě kola před koncem programu je jasné, že Barcelona nutně potřebuje pomoc plzeňských fotbalistů. Proto poslali ve čtvrtek do Plzně neotřelou motivační nabídku, v případě bodového zisku Viktorky v zápase s Interem dorazí do Štruncových sadů velká zásilka nejlepší španělské šunky pro potřeby VIP prostor. Kdyby se snad podařilo v Miláně vyhrát, násobí se nabídka třemi.

Ani italský tým nechce nic ponechat náhodě, proto slibuje za nekomplikovaný postup do další části Ligy mistrů dar v podobě kvalitních italských těstovin, aby měl klub zajištěn vhodné stravování hráčů všech věkových kategorií. Plzeňská kabina je poměrně vzácně rovnoměrně rozdělená, zejména starší hráči preferují šunku, ti mladší pak oblíbené těstoviny. Pro jakou odměnu se viktoriáni rozhodli, to se dozvíme za dva týdny při zápasu Plzně na milánském stadionu San Siro.  

Michal Bílek špatně zaparkovalFotbalová Sparta opět posiluje

Dominik Hašek vrací medaili z Nagana


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)