Dominik Hašek vrací medaili z Nagana

K razantnímu kroku sáhla hokejová legenda Dominik Hašek. Hokejista, který se v poslední době více posouvá do role politika, prohlásil v tiskové zprávě, že se rozhodl Mezinárodnímu olympijskému výboru vrátit zlatou olympijskou medaili z Nagana, která jej katapultovala na absolutní sportovní Olymp.

Ve zmíněném prohlášení uvádí, že se k tomuto kroku rozhodl na protest proti snahám Mezinárodního olympijského výboru zmírnit sankce vůči ruským a běloruským sportovcům. „Nemůžu se smířit s tím, že představitelé, zaštiťující se olympijskou chartou, chtějí umožnit velkou reklamu sportovcům, kteří podporují a jsou podporování válečným režimem. Ve světle současných událostí bylo vítězství nad sbornou v Naganu mnohem důležitější.“

Ostatní parťáci z Nagana se k tak razantnímu kroku nechystají, naopak se velmi opatrně zamýšlejí, zda Dominik nechystá novou řadu svých energetických nápojů a potřebuje zvýšit marketingovou značku svého jména, které v posledních letech dostalo dost na frak díky soukromým i byznysovým problémům.  


Výrazná posila na lavičku fotbalové Sparty

Konec mužského sportu v Čechách

Plzeň hlásí hvězdnou posilu do útoku

Stihnou hokejisté Litvínova začátek ligy?


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)