Michal Bílek špatně zaparkoval

Euforie, která ovládla plzeňské Štruncovy sady po postupu do základní části Ligy mistrů, pomalu vyprchává. Konfrontace s absolutní světovou špičkou je pro fotbalisty asi zážitkem, ale pro fanoušky utrpením. Je pravdou, že každý z týmů ve skupině disponuje dvojicí fotbalistů, jejíž hodnota je větší než celé plzeňské mužstvo. I tak ale příděly, které Viktorka dostává na hřišti, jsou až ostudné.

Zmírnit utrpení se pokusil trenér plzeňského týmu Michal Bílek, který po poradě se svým asistentem Pavlem Horváthem zvolil velmi defenzivní taktiku na venkovní utkání s mnichovským Bayernem. Ve fotbalové hantýrce se tento styl hry nazývá zaparkovat autobus.

Na poradě vedení klubu a týmu byl tento návrh odsouhlasen, bohužel, došlo k nedorozumění, a všichni zúčastnění pochopili, že do Mnichova se jede autobusem, který bude zaparkovaný na stadionu. Plzeňská obrana tak v samotném utkání hrubě nestíhala, docházelo k přečíslení a velké gólové úrodě, pohříchu jen do plzeňské sítě.

Trenér Bílek vzal vinu na sebe, hned po zápase hráčům oznámil, že na poslední venkovní utkání do Milána se poletí. Dodal, že by přivítal, aby do té doby se hráči vystříhali jakýchkoliv větších finančních transakcí. Nechce být posléze obviněn, že vlastní svěřence nabádá k účasti na nechvalně známých finančních letadlech.


Fotbalová Sparta opět posiluje

Dominik Hašek vrací medaili z Nagana


Výrazná posila na lavičku fotbalové Sparty

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)