Adolf Šádek přišel o vliv ve Viktorii Plzeň


Před několika týdny křepčil majitel plzeňské Viktorie Adolf Šádek u příležitosti senzačního postupu do základní skupiny Ligy mistrů a s tím spojený přísun finančních prostředků, které de facto jej zachránily v čele klubu. Los soupeřů byl sice sportovně nemilosrdný, ale zase poskytl možnost slušného příjmu ze vstupného. Když se přidá tažení národní ligou, zdálo se, že Šádek je zpět mezi hlavními vlivovými hráči českého fotbalu.

Po velmi nečekané porážce na hřišti třetiligového Hlučína v Mol cupu, znamenající vyřazení, se však ke slovu přihlásil nový plzeňský primátor Roman Zarzycký. Ten svoji předvolební kampaň výrazně postavil na podpoře sportu, doufaje, že se konečně po letech stálé dvojky dočká postu primátora. Sice skončil druhý, ale obratným berbrovským vyjednáváním dosáhl svého.

Když jeho oblíbená Viktorie ostudně prohrála hned svůj první zápas, musel Šádek na koberec. A dostal na vybranou, buď bude mít primátor přímý vliv na fungování klubu, nebo město stáhne svoji podporu. Zarzycký má dle zákulisních zpráv strach z billboardů s fotbalovou tematikou, že za ODS bylo lépe.

Šádek pod hrozbou ztráty městského stadionu a financí z městských firem souhlasil s účastí primátora na předzápasových poradách a práva veta při sestavování nominace hráčů na zápas.


Plzeňská Sofiina volba

Michal Bílek špatně zaparkoval


Fotbalová Sparta opět posiluje

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)