Hadamczik vyhodil Břízu


Mistrovství světa v hokeji zatím všechny neuvěřitelně baví, diváci vytváří skvělou kulisu, kterou podporují nejen naši hokejisté svoji hrou, ale i nápaditá režie zábavy přímo v hale. Rakouští reprezentanti si pak mohou jen nechat zdát, že by je kdy doma hnala podobná vlna za sportovním úspěchem.

Nicméně šampionát má již také svoji první oběť. Předseda českého hokejového svazu Alois Hadamczik vyhodil na hodinu předsedu organizačního výboru Petra Břízu. Hadamczika naštvala naprosto amatérsky nezvládnutá organizace zahajovacího ceremoniálu mistrovství, kdy byl jako nejvyšší představitel českého hokeje vypískán většinou fanoušků a k dovršení zmaru nefungoval mikrofon, když chtěl pronést pár hřejivých slov.

A jakmile se navíc objevily zvěsti, že právě Petr Bříza by měl kandidovat proti Hadamczikovi v letních volbách nového předsedy svazu, byl jeho osud zpečetěn. Za výrazné pochybení ani nedostane část ze své mnohamilionové odměny, kterou měl slíbenou.

Malým úspěchem pak může pro bývalého brankáře být skutečnost, že nemusí odstupovat z pozice místopředsedy mezinárodní federace IIHF, nicméně v příštích volbách již za český svaz údajně nominací nedostane. Hadamczik chce do mezinárodních struktur protlačit majitele pardubického hokeje Petra Dědka jako odměnu za domácí podporu, kterou z Pardubic má.

Hadamczik si hledá zadní vrátka

Trenérská rošáda v hokejových Pardubicích

Basketbalový šok, ženská ligová soutěž se musí opakovat

Velká pokuta pro český hokej


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)