Basketbalový šok, ženská ligová soutěž se musí opakovat

Dlouho předlouho to vypadalo, že jedinou zásadní otázkou letošní basketbalové sezony bude, zda ji dokáže dokončit tým žen Slavie Praha, jehož stínový majitel Ivo Kaderka dlí od konce února ve vyšetřovací vazbě.

Finálová série však vše změnila. Ve druhém zápase totiž mladý tým Žabiny Brno dokázal v poslední čtvrtině senzačně otočit vývoj utkání a porazit zdánlivě neporazitelné družstvo ZVVZ USK Praha. Jeho hráčky poznaly pocit porážky po neuvěřitelných 301 ligových zápasech.

Reakce slovenské trenérky Natálie Hejková byla překvapivá, žádné uznání kvalit soupeřek, pouze výmluvy na rozhodčí a tvrdou hrou Brňanek. Už jaksi nedodala, že více faulů mělo USK a váhová převaha byla taktéž na jejich straně, ale zápas prostě nebyl v duchu fair.

Vedoucí orgány basketbalové ligy zasedly a rozhodly, že celá ligová soutěž se anuluje a během května a června se odehraje ve zkrácené verzi, aby Pražanky mohly dále pokračovat ve své ojedinělé sérii, která připomíná výsledky Klapzubovy jedenáctky.

Otázkou zůstává, zda do opakovaného ročníku nastoupí i výše zmiňovaná Slavia Praha, která dle dostupných informací je bez finančních prostředků. Případná neúčast by znamenala disciplinární řízení a administrativní sestup do regionální soutěže.  

Velká pokuta pro český hokej

Krutý omyl Vladimíra Růžičky: Když telefonát změní vše

Blíží se Fouskova popravaZávěr hokejové extraligy v ohrožení kvůli disciplinárnímu komisaři

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)