Velká pokuta pro český hokej

V rámci ochrany životního prostředí a dodržování pravidel udržitelnosti byla Asociaci extraligových klubů udělena pokuta ve výši 10 milionů korun. Toto rozhodnutí přišlo po anonymním podnětu a následném zrychleném řízení České inspekce životního prostředí. Podle vyjádření inspekce asociace umožnila hokejovým týmům Třince a pražské Sparty používat pro cesty k zápasům čtvrtfinále a semifinále velká letadla, což vedlo k nepřiměřenému zatěžování životního prostředí.

Inspekce zdůraznila, že krátké lety byly využívány pouze pro získání časové výhody, což není v souladu s aktuálními ekologickými směrnicemi a zásadami Evropské unie týkajícími se snížení emisí a ochrany životního prostředí. Rozhodnutí o pokutě vyvolalo mezi hokejovými činovníky nemalé obavy, zda se částka v rámci politiky Green Dealu nezvýší, což by mohlo situaci ještě zhoršit.

Ve snaze ukázat odhodlání k ochraně životního prostředí a jako reakci na tuto situaci si předseda svazu Alois Hadamczik v Mladé Boleslavi vyžádal nový vůz Enyaq Coupé, čímž chce demonstrativně podpořit udržitelný rozvoj a snížení ekologické stopy českého hokeje.

Sankci je možné napadnout odvoláním, ale zda to asociace učiní, zatím není jasné.


Krutý omyl Vladimíra Růžičky: Když telefonát změní vše


Blíží se Fouskova popravaZávěr hokejové extraligy v ohrožení kvůli disciplinárnímu komisaři

První tresty v biatlonu: Střelecký kouč Emmons odmítá trest a končí

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)