Blíží se Fouskova poprava


Že post předsedy fotbalového svazu je funkce více než nevděčná, je jasné na první pohled do historie.

Chvalovský byl unesen a posléze souzen (a neodsouzen) kvůli úvěrům s Komerční bankou, Obst se snažil uklidňovat u skleniček alkoholu, Hašek přivedl svaz na buben a utekl rychlostí Bolta, Pelta pomáhal tak, až je souzen kvůli dotačním podvodům.

A nyní máme včele dokonalého úředníka Petra Fouska. Ten sice snad nebude mít problémy s vyšetřujícími orgány, nicméně klidný být nemůže. Sice vyhlásil soutěž na projekt stadionu na Strahově, jak mu ukládá usnesení valné hromady, bohužel zapomněl vše probrat s příslušnými orgány magistrátu hlavního města Prahy, které mu do celého projektu začaly házet vidle.

Magistrátní úředník Boháč si totiž najednou klade podmínky na spojení projektu s revitalizací celého Strahova, což Fousek není samozřejmě schopen zařídit. Neschopnost Fouska vše vykomunikovat vyústila ve vznik revoltující skupiny z Čech (s výjimkou Slávie), která požaduje okamžité odstoupení, Fousek dle ní může za pokračování chátrání Rošického stadionu a nejedná s povinností řádného hospodáře. Skupina požaduje okamžité Fouskovo odstoupení.

Předseda svazu zareagoval s klidem sobě vlastním a nic neřeší, dokonce se ani nešel poradit s Romanem Berbrem, ke kterému se všichni uchylují v dobách nejtěžších. Pravdou však je, že byl Fousek viděn na kurzu průvodců Pražského hradu se zaměřením na prohlídku Starého paláce, kde proběhla pověstná třetí pražská defenestrace

Závěr hokejové extraligy v ohrožení kvůli disciplinárnímu komisaři

První tresty v biatlonu: Střelecký kouč Emmons odmítá trest a končí

Petice za propuštění Iva Kaderky

Slavie přináší smůlu, Tykač riskuje

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)