Trenérská rošáda v hokejových Pardubicích


I když to majitel hokejových Pardubic Petr Dědek nepřizná, prohra ve finále hokejové extraligy poté, co jeho tým vedl 3:2 za zápasy, je jeho velkým neúspěchem. Nejvíce se všemu směje Václav Varaďa, který byl od týmu vyhozen, přestože vedl ligovou tabulku a mužstvo bavilo předváděnou hrou. Slabou útěchou pro Dědka může být alespoň skutečnost, že nemusí Varaďovi vyplácet tučné prémie za zisk mistrovského titulu, i tak bude propuštění poměrně drahým špásem. Hlavní trenér Marek Zadina nesplnil zadání, proto se vrací zpět na pozici asistenta, na které byl celou svoji trenérskou kariéru zvyklý působit.

Senzací je jméno trenéra, který jej má nahradit. Petr Dědek tentokrát vytáhl z rukávu nikoliv Aloise Hadamczika, který stále touží získat jako trenér zlatou medaili, ale experta České televize Milana Antoše. Jedná se o velmi překvapivé jméno, Antoš se během finálové série stal terčem obvinění ze strany Marka Zadiny, že je to on, kdo ovládá český hokej a rozhodčí nasazují metr podle Antošových komentářů. Po prohraném titulu se Dědek okamžitě rozhodl, že právě Milan Antoš je tím posledním střípkem do pardubické mozaiky, jež dosud perníkáři nemají. Robert Záruba je z nové situace nadšený, věří, že se tak narovnají vztahy možná nejbohatšího českého klubu a veřejnoprávní televize.


Basketbalový šok, ženská ligová soutěž se musí opakovat

Velká pokuta pro český hokej

Krutý omyl Vladimíra Růžičky: Když telefonát změní vše

Blíží se Fouskova popravaŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)