FAČR a Slavie Praha se vzdávají finále Konferenční ligy

Když kovaný slávista Vladimír Šmicer losoval základní skupiny Evropské konferenční ligy, vše nasvědčovalo tomu, že opět potvrdil svoji přezdívku štístko. Lehčí soupeře v osudí svému milovanému klubu přiřadit nemohl, sami činovníci si libovali, jak navýší bodový koeficient a díky prémiím za vyhrané zápasy vylepší i příjmy z nejchudšího evropského poháru. Dokonce se začalo mluvit o cestě až do finále soutěže, které se mělo uskutečnit právě na stadionu Slavie v Edenu, naplnil by se tím sen mnohých sešívaných fotbalistů.

Bohužel, konfrontace s černou sportovní prací vyústila do nečekaného vyřazení hned v základní skupině, což překvapilo i slovutného komentátora fotbalového dění Ladislava Vízka. Na neúspěch okamžitě zareagovalo vedení fotbalového svazu i Slavie Praha a téměř okamžitě bylo požádáno o přesunutí letošního finále z Prahy tak, aby tato výsada Edenu připadla opět příští rok. Představa hrát finále evropské soutěže je natolik lákavá, že stojí hrát s pořadatelstvím vysokou hru. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík doporučuje vedení UEFA za nového pořadatele Šanghaj. Město disponuje moderním fotbalovým stadionem a také rozpočtem, který uchlácholí negativní hlasy a dokonce dokáže přispět na cestovní náklady fanouškům obou finálových týmů. Podpůrné stanovisko dokonce napsal i kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář, známý svými fotbalovými kontakty z dob řešení případu Kúdela a jeho trestu za údajné rasistické urážky.

Pro naše fanoušky je přesunutí samozřejmě pozitivní záležitostí, kromě možné účasti českého týmu ve finále by se mohli dočkat i kvalitního trávníku, o kterém se v současnosti slávistickým fotbalistům může na domácím stadionu pouze nechat zdát.

Jak se Ondřej Kolář vrátil mezi slávistické tři tyče


Plzeňská Sofiina volba

Michal Bílek špatně zaparkoval

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)