Česká televize mění přenosy olympiády

Ekonomická krize, jejíž vrchol stále ještě není na obzoru, si vybírá daň v každém oboru. Sport není výjimkou, dotýká se všech. Do problémů se dostala také Česká televize, které klesají příjmy z koncesionářských poplatků, naopak náklady rapidně stoupají. Mezi největší pak patří poplatky za přenosová práva, v čele s olympijskými hrami.

Na Kavčích horách přišli s radikálním řešením, jak ušetřit. Po důkladné analýze stavu českého aportu a reálné možnosti na medailové úspěchy, od nichž se odvíjí sledovanost, nahradí Česká televize přímé přenosy z olympiád vlastní sportovní tematickou tvorbou, zejména animovanými příběhy, které budou vycházet jednak z reálných historických fakt, a jednak s prvky sci-fi v podobě vítězství současných sportovců.

Českou televizi pořízení vlastní tvorby vyjde výrazně levněji, přidanou hodnotu je zajištění pracovních míst v České republice a také garance zisku medaili. Dle zákulisních informací se již chystá výběrové řízení na hlavního ilustrátora, který má laťku nasazenou velmi vysoko, musí navázat na Vladimíra Jiránka a jeho bruslící Králíky z klobouku.


Český hokejový svaz zavírá Síň slávy

Inflace pomáhá zdraví

Hokejové volby mají nového černého koně


FAČR inspiruje Evropskou fotbalovou asociaci UEFA

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)