Inflace pomáhá zdraví


Až se bude volit slovo nejvíce charakteristické pro rok 2022, horkým kandidátem bude inflace. Téměř není zpráv, ve kterých by nebyla zmiňována. A také vzbuzuje paniku a strach z nadcházejících měsíců. Odboroví předáci hrozí občanskými nepokoji, vláda rozdává příspěvky.

Najde se ale skupina, která současný stav vítá. Podle výzkumu Lékařské komise Českého olympijského výboru se rapidně mění stravovací návyky české společnosti. Lidé opouští méně zdravá jídla a navrací se k levnějším variantám stravy, na balkonech si začínají sami pěstovat zeleninu ve snaze co nejvíce ušetřit. Ruku v ruce s tím klesá konzumace alkoholu, jak tvrdého, tak zejména piva.

Od loňského podzimu se rapidně snížil počet kardiovaskulárních onemocnění. Lékaři mimo nahrávací zařízení pak konstatují, že vše zlé je pro něco dobré. A doufají, že po opadnutí velké inflační vlny Češi zůstanou u zdravých stravovacích návyků. Vrásky však mají v budějovickém Budvaru, s poklesem konzumace klesá jeho význam, zvýší se zřejmě tlak na jeho prodej jako nepotřebného a neperspektivního podniku. Vedení budějovického hokeje již jedná s producentem limonády Deštěnka o nahrazení Budvaru při ligových zápasech, aby návštěvníci zimního stadionu nebyli na suchu.

Hokejové volby mají nového černého koně

FAČR inspiruje Evropskou fotbalovou asociaci UEFA

Jaromír Jágr napodobil Třinec


Fotbalová Sparta mění hymnu


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)