FAČR inspiruje Evropskou fotbalovou asociaci UEFA


Finále fotbalové Ligy mistrů má být jedním z vrcholů celého sportovního roku. Liverpool a Real Madrid, co lepšího si mohli fanoušci přát, střetnutí zástupců dvou nejlepších fotbalových lig.

Díky ruskému napadení Ukrajiny se změnilo dějiště finále, ze St. Petěrburgu se přestěhovalo do francouzské metropole Paříže. Francouzi k organizaci přistoupili s laxností sobě vlastní, a tak začátek samotného finále musel být posunut o více než půl hodiny, zraněno bylo přes 200 fanoušků, navíc tisíce dalších se na stadion vůbec nedostali.

Záběry z dění před stadionem oběhly celý svět a nepomohly prestiži soutěže. Toho si je vědoma sama UEFA a požádala o pomoc předsedu našeho fotbalového svazu Petra Fouska, který byl shodou okolností delegátem finále Ligy mistrů.

Fousek na dalším zasedání předloží koncepci bezpečnostních opatření, které jeho svaz již použil při finále našeho národního poháru. Tudíž při dalších vrcholných zápasech UEFA budou na hřišti kordony policistů s bojovými psy, kteří budou dohlížet na klidný průběh nejen celého zápasu, ale i dění před a po. Pro Petra Fouska jde o velkou satisfakci, přítomnost policistů kolem hřiště byla terčem velké kritiky, nyní si může mnout prsty spokojeností nad zvládnutou situací.

Paradoxně, jedno z prvních velkých finále uvidí Praha a stadion v Edenu, který bude příští rok hostit vyvrcholení Evropské konferenční ligy.


Jaromír Jágr napodobil Třinec


Fotbalová Sparta mění hymnu

Personální bouře ve Slavii po ztrátě titulu, kontroverzní jméno na scéně

Šmicer z F-evoluce požaduje konec PolákůŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)