Krutý omyl Vladimíra Růžičky: Když telefonát změní vše

Zveřejnění kandidátní listiny do voleb do Evropského parlamentu často přináší překvapení, ale málokdy se stane, že by způsobilo tolik pobavení a zmatku jako v případě Vladimíra Růžičky. Bývalý hokejový trenér a hráč, známý především díky svým úspěchům na olympijských hrách v Naganu, se nyní ocitl v nečekané roli – na kandidátní listině nové politické strany PRO Jindřicha Rajchla.

Zmatek započal nevinným telefonátem, který Růžička přijal bez toho, aby znal skutečnou identitu volajícího. Domnívaje se, že hovoří se svým starým hokejovým kolegou Robertem Reichelem, který mu nabízí mu práci v mateřském klubu a tak přijal nabídku kandidatury. Jak se později ukázalo, na druhém konci linky nebyl Reichel, ale Jindřich Rajchl, předseda nové politické strany.

Tato situace vyvolala nejen zmatek, ale i humornou výměnu mezi Růžičkou a jeho dlouholetým přítelem Jaromírem Jágrem. Jágr, jenž situaci komentoval během telefonátu s Růžičkou, nechal znít svůj záchvat smíchu po celém kladenském zimním stadionu. Jeho reakce byla pochopitelná, vzhledem k jazykovým schopnostem Růžičky, který ironicky poznamenal, že v politické aréně ve Strasbourgu bude potřebovat znát pouze několik anglických hokejových termínů a nadávek, které často slýchával během své kariéry v NHL.

Situace má ale i vážnější dopady, zejména pro rodinu Růžičkovu. Druhá manželka bývalého hokejisty byla postavena před složitou volbu týkající se jejího účtu na platformě Only Fans, který, jak ji informoval předseda strany Rajchl, bude muset z politických důvodů zrušit. Tato zpráva rozhodně nebyla přijata s nadšením, a jak Růžička poznamenal, minimálně jedna osoba v jeho rodině nebude hlasovat pro stranu PRO.

Celá situace tak připomíná, jak snadno může dojít k omylu, který může mít dalekosáhlé důsledky, ať už humorné, tak i vážné. Pro Vladimíra Růžičku to nyní znamená nejen novou životní výzvu, ale i příležitost naučit se něco víc než jen icing a timeout.


Blíží se Fouskova poprava


Závěr hokejové extraligy v ohrožení kvůli disciplinárnímu komisaři

První tresty v biatlonu: Střelecký kouč Emmons odmítá trest a končí

Petice za propuštění Iva Kaderky

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)