Hadamczik chce novou hokejovou halu

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou marketingové kampaně.

Nový divácký rekord mistrovství se bude těžko překonávat, snad jedině Rusko po případném návratu do sportovní rodiny by mohlo atakovat českou laťku. Fanouškovský boom přinutil současného předsedu hokejového svazu Aloise Hadamczika ke kacířské myšlence. Mezi druhou a třetí třetinou čtvrtfinálového zápasu naší reprezentace vyslovil při neformálním rozhovoru s premiérem Petrem Fialou požadavek na výstavbu nové hokejové arény.

Poukazuje přitom na fakt, kolik nešťastných voličů muselo zůstat u televizních obrazovek a nemohlo se podílet na fantastické atmosféře, která letos na mistrovství panuje. A Hadamczik se nedržel při zemi, chce rovnou kolos pro 35 až 40 tisíc diváků. Inspiroval se zprávami z fotbalového prostředí, kde majitel Sparty Křetínský plánuje stavbu nového stánku na Strahově pro 35 tisíc diváků.

Podle Hadamcika je hokej minimálně stejně populární a důležitý sport, není proto důvod, aby hokej měl menší stadion. Sice trochu pomíjí fakt, že Křetínský hodlá stavět čistě ze soukromých prostředků, přičemž on za hokej plánuje investovat převážně státní finance, neb se jedná o veřejný zájem.

Rozhodnout má nadcházející valná hromada hokejového svazu a výsledek voleb nového předsedy. Hadamczik chce svůj post obhájit a stavba haly má být jedním z klíčových bodů jeho kampaně.  

Hadamczik vyhodil Břízu

Hadamczik si hledá zadní vrátka

Trenérská rošáda v hokejových Pardubicích

Basketbalový šok, ženská ligová soutěž se musí opakovat


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)