Pojedou naši sportovci na ruské olympijské hry?


Kejval v tom vidí šanci ještě více zpropagovat sport a přitáhnout mladou generaci k aktivnímu pohybu. Jako bonus navíc mají zúčastněné státy speciální voucher na dodávku ruského plynu pro sportovní kluby. To je nabídka velmi lákavá a jen stěží se dá odmítnout.

Navíc příklady hokejistů a skokana do vody Novotného jasně ukazují, že sportovci se nenechávají politikou ovlivnit a za příslušnou motivaci rádi v Rusku sportují. Podle Kejvala nabízí nový projekt ještě jeden aspekt, a sice že ruští pořadatelé našemu olympijskému výboru garantují zisk minimálního počtu medailí, který se má rovnat dosud nejúspěšnějším hrám.

I proto přišel ruský prezident Putin s myšlenkou uspořádat vlastní olympijské hry, které budou otevřené komukoliv. Myšlenka zaujala předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala. Ten situaci probral s některými reprezentanty, ti mu prý potvrdili ochotu na ruských hrách startovat.

Stále nekončící vojenské napadení Ukrajiny má vliv i na sportovní svět. Ruští a běloruští sportovci jsou vyloučeni z vrcholných akcí, což se velmi nelíbí politickému vedení obou států, které sportovce využívá v rámci své propagandy.

Nečekaná posila pro hokejové Kladno


Dánské Waterloo, přijde zpět Vrba?

Další katastrofa na Spartě, pomůže Slavie?

Dukla Jihlava zachraňuje ruské hokejisty

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)