Plzeň hlásí hvězdnou posilu do útoku

Senzační postup Viktorie Plzeň do fotbalové Ligy mistrů přinesla spoustu euforie nejen fanouškům, ale také funkcionářům plzeňského klubu.

Hladina adrenalinu navíc stoupla po vylosování základní skupiny, které přiřklo plzeňským fotbalistům hvězdné týmy Bayernu Mnichov, Barcelony a Interu Milán. Viktorka je považována automaticky za otloukánka skupiny, ale majitel Adolf Šádek se rozhodl přivést velkou posilu do útoku. Do Štruncových sadů přichází jeden z nejlepších světových fotbalistů světa, portugalský snajpr Cristiano  Ronaldo.

Pro CR7 je Plzeň poslední šancí zahrát si letos nejprestižnější klubovou soutěž, jen těžko překonával fakt, že ho letos bude čekat pouze Evropská liga, se svým dosavadním klubem Manchesterem United se výš nekvalifikoval. Někteří skeptici vyjadřují obavy z působení takové hvězdy v prostředí plzeňské kabiny. Šádek tento strach nesdílí, asistent trenéra Bílka Pavel Horváth během své kariéry působil ve Sportingu Lisabon v čase, kdy Ronaldo působil v jeho mládežnických týmech a s hvězdným fotbalistou se dokáže domluvit na systému přípravy. Ronaldova touha hrát v Plzni byla tak velká, že radikálně snížil své finanční požadavky a spokojil se s naturální odměnou ve formě nealkoholického piva plzeňského pivovaru.

Stihnou hokejisté Litvínova začátek ligy?

Pojedou naši sportovci na ruské olympijské hry?


Nečekaná posila pro hokejové Kladno

Dánské Waterloo, přijde zpět Vrba?


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)